Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Menu
Polecany artykuł

Era PPE

Pracodawco szukasz odpowiedniego instrumentu pozwalającego na gromadzenia kapitału na czas emerytury? Być może warto sprawdzić jakie korzyści daje PPE!

więcej...

Planowanie Spadkowe

Analiza majątkowa w kontekście planowanej sukcesji w firmie oraz odpowiednie przygotowanie firmy pod względem prawnym jest przedmiotem zainteresowania coraz większej grupy przedsiębiorców. Po ponad 20 latach rozwoju prywatnej przedsiębiorczości wiele firm rodzinnych stanęło przed problemem wprowadzenia następców do firmy.

W naszej działalności zwracamy uwagę na prewencję - zabezpieczamy firmy oraz majątki prywatne na wypadek  takich zdarzeń jak śmierć przedsiębiorcy czy śmierć wspólnika. Staramy się zapewnić ciągłość prawną oraz organizacyjną i zarządczą w spółkach, zabezpieczyć firmy oraz  spadkobierców przed powstaniem długów wynikających z kosztów przejęcia masy spadkowej, długów spadkowych lub roszczeń wynikających z rozliczeń pomiędzy  wspólnikami (spółką) a spadkobiercami.

Podpowiadamy, jak uniknąć uciążliwości proceduralnych oraz kosztów, które wystąpią prawie zawsze wtedy, kiedy nie wprowadzimy odpowiednich zabezpieczeń. Bierzemy pod uwagę także takie aspekty, jak zabezpieczenie majątku prywatnego przed zobowiązaniami wynikającymi z prowadzenia firmy, dobór właściwej formy prawnej do zakresu  i rozmiaru prowadzonej działalności gospodarczej.

W celu stworzenia kompletnego zabezpieczenia wykorzystujemy instrumenty prawne i finansowe takie jak:

  • testament
  • intercyza
  • ubezpieczenia na życie
  • polisa inwestycyjna