Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Menu
Polecany artykuł

Era PPE

Pracodawco szukasz odpowiedniego instrumentu pozwalającego na gromadzenia kapitału na czas emerytury? Być może warto sprawdzić jakie korzyści daje PPE!

więcej...

Moje finanse

Właściwe planowanie i zarządzanie swoimi finansami może przynosić wymierne zyski z inwestycji i ograniczać ich koszty. Istotnym elementem takiego planowania jest dobranie właściwych instrumentów finansowych do oczekiwanych efektów. Właśnie o takich czynnikach jak: ramy czasowe, „apetyt na ryzyko” oraz plany awaryjne w inwestycjach rozmawiamy najczęściej tworząc adekwatne do celów plany inwestycyjne naszych klientów.

Szczególnie w dzisiejszej sytuacji ekonomicznej i rynkowej, znaczącym elementem rozmów planujących inwestycje jest temat Zabezpieczenia Emerytalnego. W tym zakresie korzystamy z całej palety instrumentów przeznaczonych do systematycznego gromadzenia środków. Wśród nich znaczące miejsce zajmują formy ustawowo wspierane przez Państwo takie jak: Pracownicze Programy Emerytalne (PPE), Indywidualne Konta Emerytalne (IKE) oraz Indywidualne Konta Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE).

Zupełnie inaczej wygląda planowanie środków na „czarną godzinę”, gdzie element czasu skorzystania z tych środków jest wysoce niewiadomy. Stosujemy tu inne instrumenty i strategie finansowe dotyczące zarządzania tymi inwestycjami.

Innym obszarem naszego działania z klientami jest zabezpieczenie środków na realizację aktualnych celów życiowych. Poszukując źródeł finansowania inwestycji nie należy zapominać o właściwym zabezpieczaniu tej inwestycji oraz źródeł jej finansowania. Często są to procesy rozłożone w długim czasie przed lub po realizacji inwestycji i tylko kompleksowa ocena ryzyk z tym związanych oraz podjęcie na jej podstawie odpowiednich działań pozwala na spokojne realizowanie marzeń.

Gromadząc w ciągu całego życia zarówno środki materialne jaki i finansowe nie powinniśmy zapominać o właściwym planowaniu przekazania zgromadzonych dóbr kolejnym pokoleniom. Jest to szczególnie ważne na wypadek, gdy śmierć zabiera nas w sposób niespodziewany. Właściwe zabezpieczenie sukcesji majątkowej w firmach i rodzinach to kolejny obszar, którego uporządkowanie wymaga instrumentów prawnych i finansowych w których właściwym doborze pomagamy naszym klientom.