Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Menu
Polecany artykuł

Era PPE

Pracodawco szukasz odpowiedniego instrumentu pozwalającego na gromadzenia kapitału na czas emerytury? Być może warto sprawdzić jakie korzyści daje PPE!

więcej...

Zabezpieczenie życia

Pod hasłem zabezpieczenie życie rozumiemy przede wszystkim  ubezpieczenie na życie oraz opcje towarzyszące ubezpieczeniu na życie,  które obliczone są na zapewnienie bezpieczeństwa finansowego najbliższym osoby ubezpieczonej na wypadek jej śmierci lub niezdolności do pracy.

Najczęściej występujące  opcje lub umowy dodatkowe mają na celu  rozszerzenie ochrony w razie:

  • śmierci ubezpieczonego  w wyniku nieszczęśliwego wypadku
  • niezdolności do pracy ubezpieczonego
  • ciężkiej choroby ubezpieczonego
  • kalectwa ubezpieczonego

Z uwagi na czas ochrony, ubezpieczenia na życie dzielą się na  terminowe  i bezterminowe.

Ubezpieczenia na życie mogą być związane z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym (UFK). Taka konstrukcja ubezpieczenia pozwala na obniżenie kosztów ryzyka, jednocześnie wymaga opłacania nieco wyższej składki, która przeznaczana jest na zakup jednostek UFK. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość wypłaty zgromadzonego kapitału na koniec ubezpieczenia lub czasowego zawieszenia opłacania składek.  Często tego typu ubezpieczenia stosowane są jako element oszczędzania na emeryturę.

Szczególnie  istotne jest dobranie właściwego instrumentu do realizacji określonych oczekiwań. Odpowiednie uzupełnienie ochrony za pomocą  umów dodatkowych, gwarantujących świadczenia w razie niezdolności do pracy czy też ciężkiej choroby pozwoli na utrzymanie płynności finansowej  w dramatycznej chwili związanej ze śmiercią lub utratą zdolności do zarabiania osoby odpowiedzialnej za finanse rodziny.