Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Menu
Polecany artykuł

Era PPE

Pracodawco szukasz odpowiedniego instrumentu pozwalającego na gromadzenia kapitału na czas emerytury? Być może warto sprawdzić jakie korzyści daje PPE!

więcej...

Moja Rodzina

Choć niechętnie myślimy o tym, że choroba, kalectwo czy też śmierć może dotyczyć nas lub naszych bliskich warto zdać sobie sprawę, że od posiadania ubezpieczenia od tych zdarzeń zależy bezpieczeństwo finansowe nasze i naszych  rodzin. Zabezpieczenie finansowe posiada wiele wymiarów i odbywa się na różnych płaszczyznach. Dla poczucia bezpieczeństwa ważne jest zarówno ubezpieczenie życia i zdrowia, kosztów leczenia w czasie podróży zagranicznej  jak posiadanego majątku:  domu, mieszkania, samochodu.

Posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia nabiera szczególnego znaczenia, gdy  budżet rodziny opiera się w znacznym stopniu na dochodach jednej osoby  lub jest obciążony spłatą  rat kredytu na dom lub mieszkanie, w którym rodzina zamieszkuje. Utrata dochodów przez głównego żywiciela, skutkuje brakiem środków do życia i powstaje realne ryzyko utraty podstawowego elementu bezpieczeństwa jakim dla Rodziny jest Dom.

Coraz liczniejszą grupę społeczną stanowią współcześnie osoby pracujące w innej formie niż umowa o pracę. Z konieczności, samozatrudnienie i własna działalność gospodarcza są dość powszechnie  akceptowane wśród młodych ludzi, pragnących odnaleźć się na rynku pracy.  W wielu grupach zawodowych standardem stał się kontrakt np. lekarze, menadżerowie lub umowa o dzieło w gronie artystów, tłumaczy czy też własna działalność dla prawników podejmujących współpracę z kancelariami. W tego typu formach zatrudnienia odpowiednio dobrane indywidualne ubezpieczenie stanowi podstawowy, nierzadko jedyny, element bezpieczeństwa w razie wypadku lub choroby.  

Z uwagi na bardzo niskie świadczenia przewidziane dla tych grup z obowiązkowego ubezpieczenia w ZUS, szczególnie istotne staje się prawidłowe oszacowanie potrzebnego kapitału, który w razie trwałej niezdolności do pracy, będzie mógł zapewnić „rentę kapitałową” ubezpieczonemu. Niefrasobliwość w zakresie dodatkowego ubezpieczenia wśród osób świadomie wybierających formy zatrudnienia pozwalające więcej zarabiać kosztem ubezpieczenia lub osób zmuszonych do zawierania tzw. „śmieciowych umowach”, grozi całkowitym pozbawieniem dochodów i brakiem świadczeń w razie poważnych urazów i chorób skutkujących długotrwałą niemożnością wykonywania pracy.