Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Menu
Polecany artykuł

Era PPE

Pracodawco szukasz odpowiedniego instrumentu pozwalającego na gromadzenia kapitału na czas emerytury? Być może warto sprawdzić jakie korzyści daje PPE!

więcej...

Moja Firma

Ochrona przed skutkami finansowymi utraty lub degradacji majątku firmy, ryzyko powstania nieprzewidzianych zobowiązań oraz ciągłe obniżanie kosztów działania stało się wymogiem codzienności. Kancelaria Brokerska Pawlak & Szubert w ramach outsourcingu wykonuje za klientów większość pracy w tym obszarze i przyjmuje za to odpowiedzialność. Co ważniejsze usługa ta nie wymaga od przedsiębiorców ponoszenia dodatkowych kosztów.

Kancelaria działając na podstawie pełnomocnictwa klienta w jego imieniu poszukuje najlepszych ofert dla wcześniej zdefiniowanych zagrożeń i potrzeb ubezpieczeniowych. Takie umocowanie pozwala brokerowi odmiennie niż innym pośrednikom ubezpieczeniowym (agentom lub multiagentom) budować programy zabezpieczeń a nie jedynie przedstawiać gotowe posiadane przez Towarzystwa produkty. Powierzenie tego obszaru działania Firmy brokerowi daje możliwość uzyskania optymalnych, najkorzystniejszych warunków ubezpieczenia na rynku bez konieczności posiadania własnej kadry wyspecjalizowanej w tej tematyce.

Najpopularniejszym obszarem ubezpieczeń jest zabezpieczanie majątku firmy – budynków, maszyn, środków obrotowych. Mimo, iż większość firm posiada zabezpieczenia tego rodzaju, to mnogość rozwiązań proponowanych na tym rynku powoduje, że wielu podmiotom nie udaje się uniknąć mało optymalnych rozwiązań. Właściwie dokonany dobór ryzyk i klauzul, a nie tylko najniższa cena, może zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo firmy.

Kolejny popularny obszar ubezpieczeń w Firmach to ubezpieczenia komunikacyjne. Tu najczęstszym dylematem rozpatrywanym z klientami jest decyzja czy (nawet przy niewielkich ilościach pojazdów w firmie) ubezpieczać pojazdy indywidualnie czy szukać oferty na całą flotę.

Często jeszcze dziś niedocenianym ubezpieczeniem w firmie jest obszar Odpowiedzialności Cywilnej. Zagadnienia jakie on obejmuje są bardzo rozległe. Dobra polisa OC zabezpieczy przed skutkami finansowymi szkód wyrządzonych przez firmę, jej pracowników ale również może dotyczyć odpowiedzialności zawodowej w tym również kadry zarządzającej i odpowiedzialności za wykonany produkt czy usługę.

Ważną częścią ubezpieczeń firmowych są ubezpieczenia Pracowników. Dotyczy to zarówno popularnych programów ubezpieczeniowych o szerokiej gamie ryzyk jak i wyspecjalizowanych programów budowanych z myślą o zabezpieczeniu godnej egzystencji Rodziny pracownika w przypadku zdarzeń losowych oraz budowaniu dodatkowych środków na okres emerytalny. Tego typu programy stosuje wiele firm, które zauważyły, że przygotowanie, wyszkolenie i utrzymanie dobrego pracownika to duży koszt organizacyjny i finansowy.

Jeżeli jednak okaże się, że Państwa potrzeba ubezpieczeniowa nie mieści się w żadnej z opisanych przez nas kategorii, tym bardziej prosimy z nami się skontaktować. Tego rodzaju wyzwanie z pewnością zmotywuje nas do podjęcia jeszcze bardziej wytrwałej pracy na rzecz  poszukiwania i tworzenia nowych rozwiązań ubezpieczeniowych.