Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Menu
Polecany artykuł

Era PPE

Pracodawco szukasz odpowiedniego instrumentu pozwalającego na gromadzenia kapitału na czas emerytury? Być może warto sprawdzić jakie korzyści daje PPE!

więcej...

Podwyżki w OC komunikacyjnym

Od końca 2015 roku ubezpieczyciele zaprzestali zdobywania klientów w ubezpieczeniach komunikacyjnych poprzez prowadzenie długotrwałej wojny cenowej. Przyczyną podjęcia takiej decyzji było permanentne notowanie przez wszystkie zakłady ubezpieczeniowe na rynku straty na tym rodzaju ubezpieczeń.

Wynikiem tej sytuacji są wprowadzane zwyżki w oferowanych składkach za ubezpieczenia komunikacyjne. W niektórych przypadkach różnica może sięgać nawet 55% w stosunku do ceny ubezpieczenia w roku poprzednim. Wszystko wskazuje jednak, że zwiększona składka pobierana z rynku nie pozwoli na pełne wyrównanie strat notowanych przez ubezpieczycieli na ubezpieczeniach komunikacyjnych. Najprawdopodobniej nie jest to więc koniec obniżek jakich możemy się spodziewać w najbliższym czasie.